توضیح اجمالی در مورد نصب گیت فروشگاهی

گیت-فروشگاهی

گیت-فروشگاهی

مراحل نصب گبت فروشگاهی به شرح زیر می باشد:
ابتدا مشتری با مراجعه به سایت یا از طریق بازاریاب و تماس با شرکت اقدام به خرید دستگاه کرده و پس از خرید مراحل کارشناسی انجام می گیرد، سپس تیم نصب وارد عمل شده و با مشتری تماس گرفته و به محل مراجعه می نماید.
مرحله اول: ابتدا محیط را شناسایی کرده تا از وجود وسایلی که در سیستم امنیتی اختلال ایجاد می کند را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدام نماییم. (مانند: پست برق، درب برقی، پله برقی، آسانسور و … )
مرحله دوم: نسبت به عرض ورودی مغازه آنتن ضد سرقت مورد نظر را انتخاب کرده (آنتن پهن- آنتن باریک ) و برای تست اولیه آماده می کنیم.
ابتدا درب های آنتن فروشگاهی را باز کرده و برد مخصوص آن را در درون گیت فروشگاه گذاشته و سیم گیت ضد سرقت و برق را به آن نصب می کنیم (گیرنده – فرستنده ) سپس با تگ گلفی یا تگ صدفی مراحل تست اولیه را انجام می دهیم، پس از تایید محل نصب را علامت گذاری کرده و با دریل سوراخ کرده و به زمین پیچ و رول پلاک می کنیم و بردها را مجددا در درون آن قرار داده و آداپتور ها را به برق وصل می کنیم و مجددا تست می گیریم در صورت وجود نویز از سیم ارت برای خنثی کردن آن استفاده می کنیم.
مرحله سوم: حتما می بایست برق های فرستنده و گیرنده آنتن ضد سرقت فروشگاهی به صورت جداگانه و بدون اشتراک با وسایل از قبیل دستگاه پوز یا اینترنت و لامپ های هالوژن و هیچ گونه سیم برقی از نزدیکی آنتن عبور نکند، زیرا باعث اختلال وخلل در کار کرد آنتن ضد سرقت می شود.
مرحله چهارم: اطلاعات لازمه را برای مشتری توضیح داده، قرار داد را تنظیم و موارد قرار داد را به مشتری یاد آوری می کنیم.
مرحله پنچم: دستگاه دزدگیر فروشگاهی را به مشتری تحویل داده و طرز استفاده از تگ باز کن ( جدا کننده ) را برای مشتری توضیح می دهیم دستگاه می بایست با محیط عادت کرده و امکان تغییرات در آن می باشد.

خدمات بعد از فروش یکی از مهم ترین عوامل داشتن یک آنتن ضد سرقت با عملکرد خوب و مناسب می باشد، همیشه باید به دنبال و انتخاب شرکت هایی باشیم که چند سال در این زمینه کار کرده اند و متعهد به خدمات بعد از فروش و اجرای ضمانت های بعد از فروش برای جالب رضایت مشتری باشد چون آنتن ضد سرقتی که خدمات بعد از فروش مناسب نداشته باشد بعد از چند صباحی از کار افتاده و کار کرد مناسبی نخواهد داشت.