مراحل اولیه نصب دستگاه دزدگیر

نصب گیت فروشگاهی

 

نصب گیت فروشگاهی

 

 مراحل اولیه و وسایل مورد نیاز جهت نصب دستگاه: 

مرحله اول: شناسایی محیط نصب، مشخص کردن این که آیا در اطراف فروشگاه آنتن وجود دارد یا خیر(در شعاع ۱۰متری) در صورت وجود باید تعیین فرکانس شود که آنتنی هم فرکانس با آن بسته نشود زیرا باعث مختل شدن کار آن ها می شود، شناسایی از لحاظ وسایل نویز محیطی مثلا نزدیک بودن پست فشارقوی برق آنتنهای موبایل ها یا عبور مترو از زیر هدر پاساژها آنتن های تقویت آنتن، آسانسور یا پله برقی و… چون همه این ها بروی کار دستگاه ممکن است تاثیر بگذارد.

مرحله دوم: مشخص کردن محل نصب دستگاه با توجه به کنتور مغازه یا درب آهنی وسیم کشی مغازه که ممکن است تاثیر برروی کار دستگاه داشنه باشند (قراردادن درمحلی که ازنظر رفت و آمد و درب ورودی مغازه ایجاد مشکل ننماید).

مرحله سوم: بازکردن دستگاه و قرار دادن آن به طور موقت درمحل و گرفتن تست با تگ که در صورت کارایی مناسب برای نصب نهایی اماده شود. کارایی دستگاه و رضایت مشتری یکی از مهم ترین اهداف شرکت می باشد.

مرحله چهارم: علامت زدن  پیچ های دستگاه پس از قطعی شدن محل استقرار آن ها وباز کردن دستگاه وسوراخ کردن به زمین و مطمئن شدن از این که زیر زمین مشکلی وجود نداشته باشد لوله آب وسیم کشی برای جلوگیری از خسارت به مشتری.

مرحله پنجم: پس از سوراخ کردن زمین وتمیز کردن جای سوراخ ها رول پلاک را در محل قرار داده و باید از ثابت بودن رولپلاک مطمئن شویم چون شل بودن رولپلاک باعث می شودکه دستگاه بعد ازمدتی شل شود وحالت زشتی بگیرد دستگاها رادرمحل قرار داده و پیچ ها رابسته وبعد از ثابت کردن دستگاه از محکم شدن آنتن وسالم بودن آن مطمئن شویم بعد ازآن بردها را درمحل خود قرار داده وچندبار آن را تست می کنیم زیرا در بعضی از اوقات آنتن در صورت فیکس شدن کارایی آن کمتر می شود در صورت نیاز به اتصال به زمین سیم اتصال را نصب می کنیم و دوباره تست می کنیم که بهترین کارایی را از دستگاه بگیریم وتنظیمات را انجام داده ودوباره تست می گیریم وپس از اطمینان از کارکرد دستگاه رابسته وبرچسب گارانتی را روی دستگاه نصب کرده وتحویل خریدار می دهیم.

مرحله ششم: توضیحات اجمالی درباره دستگاه و تگ، لیبل، تگ باز کن و خنثی کننده به مشتری، مثلا موارد زیر را به مشتری یادآوری می کنیم:
۱. فاصله بین تگ و دستگاه بین ۷۰ الی۱۲۰ باشد.
۲. نحوه صحیح نصب لیبل وتگ رابه مشتری یاد داده.
۳. نحوه استفاده از تگ باز کن (جدا کننده) را به مشتری آموزش می دهیم یا درصورت خرید خنثی کننده طریقه استفاده آز آن را آموزش می دهیم.
۴. شرایط گارانتی را دقیق به مشتری توضیح می دهیم تا در صورت بروز مشکلی مشتری از حق خود آگاه باشد.
۵. به مشتری توضیح می دهیم که چه عواملی باعث کم شدن عمر دستگاه و باعث مختل شدن دستگاه می شود.
۶٫ هرگونه جابه جایی وتنظیم دستگاه فقط به وسیله پرسنل شرکت انجام می شود که گارانتی دستگاه از بین نرود.

وسایل مورد نیاز جهت نصب دستگاه:

جهت نصب وسایل زیر مورد نیاز است.
۱. دریل چکشی و مته مخصوص
۲. پیچ ورول پلاک
۳. آچار(ال)
۴. آچار ۱۷
۵٫ سیم چین و پیچ گوشتی چهارسو
۶٫ پیچ گوشی تنظیم
۷. تستر برای تغییرات فرکانس