درباره گیت ضد سرقت فروشگاهی

گیت های ضد سرقت فروشگاهی یا همان گیت امنیتی فروشگاهی به وسیله ایی گفته می شود که در خروجی یک فروشگاه نصب می شود و از خروج غیر قانونی جنس های فروشگاه جلوگیری می کند.

گیت ضد سرقت فروشگاهی چگونه کار می کند؟

در یک فروشگاه که دارای این نوع گیت های امنیتی می باشد، قطعات پلاستیکی یا کاغذی کوچکی بر روی جنس ها متصل می شود که این قطعات  تگ یا لیبل نامیده می شود. پس از انتخاب جنس توسط مشتری و مراجعه به صندوق برای پرداخت هزینه ، فروشنده توسط دستگاه خاصی به نام جداساز ، تگ ها را از کالا جدا می کند یا لیبل های چسبانده شده روی کالا ها را توسط دستگاهی به نام غیر فعال ساز لیبل، غیر فعال می کند. چنانچه فردی بدون اجازه فروشنده جنس ها را از فروشگاه خارج نماید، تگ ها و لیبل های مذکور نصب شده بر روی اجناس ، در خروجی فروشگاه که گیت امنیتی (ضد سرقت) در آن نصب شده است، پیامی را برای گیت ها مبنی بر خروج غیر مجاز اجناس ارسال می کند که باعث به صدا در آوردن آلارم دستگاه گیت ضد سرقت فروشگاهی می شود.

درباره گیت ضد سرقت فروشگاهی

 استحکام اکثر تگ های متصل شده بر روی اجناس آنقدر زیاد است که به طور معمول و یا با ابزار های رایج قابل باز شدن نمی باشد و فقط باید توسط دستگاه مخصوص جداساز از اجناس جدا گردد.

اسم های مختلفی به سیستم گیت ضد سرقت فروشگاهی اطلاق می شود که از جمله می توان به گیت امنیتی فروشگاهی، دزدگیر فروشگاهی، دزدگیر پوشاک، دزدگیر لباس و (دزدگیر مانتو)، گیت های محافظ جنس، سیستم های محافظت از کالا، گیت های مراقبت از کالا و اشیا، سیتم های حفاظتی اشیا، گیت پوشاک، گیت دزدگیر پوشاک، گیت ضد سرقت هایپر مارکت و … اشاره کرد.

در مقالات بعدی وبلاگ در مورد نصب گیت فروشگاهی و اهمیت آن در شهرها (اهمیت گیت فروشگاهی در اصفهان) مطالبی ارائه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *