گیت فروشگاهی پارسونیک

گروه مهندسی پارسونیک ارائه دهنده خدمات مشاوره و اجرای سیستم های امنیتی و حفاظتی ، گیت های فروشگاهی و هوشمند سازی در دپارتمان های تخصصی میباشد . پشتوانه ۱۵ ساله شرکت مهندسی پارسونیک در زمینه خدمات فنی و مهندسی تضمین خدمات پس از فروش ده ساله تمام محصولات و خدمات ماست. هدف ما ارائه بهترین خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد .

گیت فروشگاهی پارسونیک: در فروشگاه‌های لباس، کتاب، کیف، کفش و … برای جلوگیری از سرقت نصب می‌شود.

گیت فروشگاهی، گیت‌های هوشمند فروشگاهی یا به اصطلاح دزدگیر لباس، شامل آنتنی در خروجی، و جداکننده یا خنثی کننده تگ‌های مربوطه می‌باشد. در صورتی که سارق کالایی را به صورت غیر قانونی از فروشگاه خارج کند، گیت یا آنتن‌های خروجی آلارم داده و نگهبان یا فروشنده را نسبت به خروج غیر قانونی کالا آگاه می‌کند.تگ‌های مربوطه شامل تگ‌های نرم و سخت می‌باشند. منظور از تگ سخت تگ‌های پلاستیکی همانند تگ صدفی تگ گلفی مستطیلی و .. می‌باشند که با مگنت جدا کننده از پوشاک یا کالا جدا شده و برای استفاده مجدد نگهداری می‌شوند ولی تگ‌های نرم به صورت برچسب یا لیبل بوده و به هنگام فروش کالا توسط دستگاه خنثی کننده یا دی اکتیویتور خنثی شده و همراه با کالا از فروشگاه خارج می‌شود. لازم به ذکر است که اساس کار دزدگیر لباس با دزدگیر عمومی تفاوت دارد.

گیت‌های فروشگاهی که امروزه در کنار سیستم تصاویر مداربسته کاربرد گسترده‌ای یافته‌اند، از سیستم‌های مختلفی پیروی می‌کنند. RF، AM، EM .

مشهورترین سیستم‌ها سیستم RF می‌باشد که به دلیل قیمت مناسب آن رواج گسترده‌ای یافته‌است. فاصله بین دو آنتن در این سیستم حداکثر در بهترین محیط تا ۱۸۰ سانتی متر می‌باشد که البته در فاصله‌های کمتر کارایی بهتری دارد. سیستم AM که اندکی گران تر است در فروشگاه‌های خیلی بزرگ صرفه اقتصادی دارد. این سیستم خطای کمتری دارد نصب آن به صورت نرم‌افزاری بوده و فاصله بین دو آنتن بیشتر می‌باشد. EM سیستمی است که به دلیل امکان فعال و غیر فعال سازی تگ‌های آن در کتابخانه‌ها کاربرد دارد. این سیستم بر روی فلز هم پاسخگوست ولی به دلیل فاصله اندک میان دو آنتن و هزینه بالای سیستم و لیبل رواج کمتری در فروشگاه‌ها دارد.

البته جدیداً سیستم‌های RFID برای کتابخانه‌های بزرگ پیشنهاد می‌شود. در این سیستم تگ‌های الصاقی به کتاب‌ها هرکدام کد مخصوص خودشان را داشته و حاوی اطلاعاتی در خصوص کتاب زمان خرید و … می‌توانند باشند و به هنگام امانت دادن یا بازپس گیری آن فقط لازم است که کتاب‌ها در یک محدوده خاص قرار گیرند تا اطلاعاتشان توسط یک ریدر خوانده شده و به صورت نرم‌افزاری اجازه خروجشان از گیت صادر شود.

لازم به ذکر است که هزینه این سیستم در حال حاضر قابل مقایسه با هزینه سیستم‌های EM می‌باشد ولی به دلیل مکانیزه ساختن سیستم امانت، کارایی بسیار بیشتری برای کتاب خانه‌ها دارد.