تاثیرات گیت فروشگاهی بر فروشگاه های زنجیره ای

گیت فروشگاهی

امروزه که یکی از مهم ترین قابلیت های رقابتی فروشگاهای زنجیره ای، قیمت فروش پایین می باشد. گیت فروشگاهی می تواند کمک مهمی برای پایین آوردن قیمت فروش و بالا بردن حاشیه فروش انجام دهد زیرا یک فروشگاه زنجیره ای باتوجه به قیمت خرید وهزینه های سربار، قیمت فروش خود را مشخص می کند یکی از مهم ترین بخش های هزینه سربار حقوق پرسنل وکسری فروشگاه می باشد.


تاثیر گیت فروشگاهی در مورد حقوق پرسنل:

وجود گیت های ضد سرقت باعث می شود که فروشگاه های زنجیره ای پرسنل کنترل استخدام کنند (برای کنترل)، باعث پایین آمدن هزینه های مربوط به حقوق و بیمه پرسنل شود و باعث کم شدن هزینه ها می شود که تاثیر مستقیم برروی پایین آمدن قیمت تمام شده کالا می شود.

کسری ها فروشگاه شامل دو بخش می شود:

بخش اول اشتباه صندوق دارها:
دیده شده که صندوق دارها به علت کارزیاد یاعدم تمرکز کافی، بعضی اجناس را ثبت نمی کنند واین کار باعث می شود که این اجناس درفاکتور خریدار ثبت نشود و پول آن ها پرداخت نمی شود. دوم این که جنس از فروشگاه خارج می شود بدون اینکه از موجودی فروشگاه کسر شود، وجود گیت فروشگاهی مانع این اشتباه می شود زیرا لیبل یا تگ آن جنس خنثی نشده یا پرداخت نشده باعث آلارم می شود و متصدی صندوق متوجه اشتباه خود شده و آن را تصحیح می کند وباعث کمترشدن هزینه ها می شود.

درضمن وجود گیت فروشگاهی در فروشگاه های زنجیره ای باعث می شود که جنس کاملا در اختیار مشتری باشد و مشتری با اطمینان خاطر آن را انتخاب کند و انواع مختلف را تست کند تا با خیال راحت خرید کند که همین باعث می شود مشتری فروشگاهی را انتخاب کند که آسوده تر بتواند خرید کند واجناس خود را انتخاب کند.

بخش دوم برداشتن مشتریان:
یکی از بیشترین هزینه ها که به مراکز خرید در دنیای امروز تحمیل می شود هزینه برداشتن مشتریان می باشد، تحقیقات نشان داده که حضور فیزیکی گیت تا ۹۰ درصد دزدی فروشگاه های زنجیره ای را کاهش می دهد زیرا اثر روانی بسیار زیادی بر مشتریانی دارد که قصد برداشتن جنس از فروشگاه دارند معمولا سارقان فروشگاه های را انتخاب می کنند که گیت فروشگاهی ندارند چون داشتن گیت فروشگاهی احتمال ریسک این کار را بسیار بالا می برد و ممکن است باعث مشخص شدن و دستگیری شود.

گیت فروشگاهی در دنیایی امروز یک پرسنل هوشمند می باشد که در طول ۲۴ ساعت آماده باش و بدون هیچ خستگی که این خستگی باعث اشتباه و خطا درکارش بشود همیشه آماده به خدمت به فروشگاه می باشد.

در دنیای امروز گیت فروشگاهی وسیستم های حفاظتی، لازمه مجموعه های بزرگ می باشد چون نظارت به صورت سنتی و سابق تقریبا محال می باشد وهمراه با خطایی زیاد همراه می باشد.

گیت های فروشگاهی جدید با دقت بالا و حداقل خطا و قابلیت نصب درکنار هم به صورت سری  درکنار صندوق ها می باشد.
امروزه بزرگترین و موفق ترین فروشگاه های زنجیره ای دنیا دارای گیت فروشگاهی می باشند و گیت فروشگاهی را شریک وامانت دار خود در رشد و توسعه می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *