تاثیر تگ بر عملکرد دزدگیر فروشگاهی RF و AM

گیت-فروشگاهی

از عوامل تاثیرگذار بر کار کرد گیت ضد سرقت RF و AM اندازه تگ سخت (hard tag) و تگ نرم (soft tag) می باشد، به این معنی که شناسایی تگ بزرگ (به قطر ۶۳mm) توسط گیت به مراتب آسان تر از تگ متوسط (به قطر ۵۴mm) و تگ کوچک (به قطر ۳۵mm) است.
به این ترتیب نوع تگ عامل مهمی در تنظیم فاصله بین ۲ آنتن گیت و تنظیمات عمومی سیستم است و انتخاب نادرست آن به نوبه خود دلیل مهمی در ایجاد بوق کاذب و گیرائی ضعیف گیت می باشد.
با در نظر گرفتن منابع نویز، فاصله ایده ال بین ۲ آنتن جهت استفاده از تگ سخت ( در فروشگاه پوشاک و . . . ) تعیین می گردد.
در ضمن انواع تگ های معمول بازار (تگ گلفی۶۳mm، تگ صدفی۵۴mm، تگ گریف۵۴mm، تگ صدفی۳۵mm و تگ پنسیل ) درجه۱ و یا درجه ۲ و تگ نرمRF وAM (با نام بازاری لیبل امنیتی در۳ اندازه ۳×۳ ،۴×۴ و۵×۵ سانتی متر) ساخت کشور چین هستند.

امواج رادیویی از سمت بُرد فرستنده به سوی بُرد گیرنده ارسال شده و در بُرد گیرنده به درستی دریافت می گردد، حال اگر تگ و یا برچسب که متصل به محصول می باشد در بین آنتن ها قرار گیرد بر موج خاصی که توسط فرستنده ساطع شده تاثیر می گذارد. این تاثیر در امواج در آنتن گیرنده شناسایی شده و دستگاه وجود تگ را احساس می کند.

شرایط صحیح نگهداری از دزدگیر فروشگاهی RF و AM
۱- خاموش کردن گیت در ساعات تعطیلی فروشگاه باعث استهلاک کمتر و طول عمر بیشتر گیت می گردد.
۲- در صورت داشتن سابقه قطع برق در منطقه، استفاده از محافظ برق الزامی است.
۳- به دلیل داشتن مشکلات شبکه توزیع برق ایران با قراردادن استابلایزر مناسب و مرغوب قبل از ورودی برق گیت (جهت از بین بردن نوسانات دائمی برق)، درصد احتمال آسیب به برد دزدگیر فروشگاه به صفر خواهد رسید.
۴- رعایت فاصله حداقل ۷۰ سانتی متر محصولات تگ دار فروشگاه از دزدگیر فروشگاهی RF و AM جهت پیشگیری از ایجاد بوق کاذب الزامی است.
۵- به دلیل تأثیرات شدید منابع نویز، هر نوع تغییر در سیم کشی یا نورپردازی در مجاورت گیت فروشگاه باید با مشورت و هماهنگی بخش فنی شرکت فروشنده دزدگیر فروشگاهی انجام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *