تاثیر تگ بر عملکرد دزدگیر فروشگاهی RF و AM

دزدگیر-لب-تاپ
دزدگیر رایانه و لب تاپ(RAT)
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
تگ-ولیبل-فروشگاهی
تفاوت تگ و لیبل چیست؟
مرداد ۲۴, ۱۳۹۶
گیت-فروشگاهی

گیت-فروشگاهی

از عوامل تاثیرگذار بر کار کرد گیت ضد سرقت RF و AM اندازه تگ سخت (hard tag) و تگ نرم (soft tag) می باشد، به این معنی که شناسایی تگ بزرگ (به قطر ۶۳mm) توسط گیت به مراتب آسان تر از تگ متوسط (به قطر ۵۴mm) و تگ کوچک (به قطر ۳۵mm) است.
به این ترتیب نوع تگ عامل مهمی در تنظیم فاصله بین ۲ آنتن گیت و تنظیمات عمومی سیستم است و انتخاب نادرست آن به نوبه خود دلیل مهمی در ایجاد بوق کاذب و گیرائی ضعیف گیت می باشد.
با در نظر گرفتن منابع نویز، فاصله ایده ال بین ۲ آنتن جهت استفاده از تگ سخت ( در فروشگاه پوشاک و . . . ) تعیین می گردد.
در ضمن انواع تگ های معمول بازار (تگ گلفی۶۳mm، تگ صدفی۵۴mm، تگ گریف۵۴mm، تگ صدفی۳۵mm و تگ پنسیل ) درجه۱ و یا درجه ۲ و تگ نرمRF وAM (با نام بازاری لیبل امنیتی در۳ اندازه ۳×۳ ،۴×۴ و۵×۵ سانتی متر) ساخت کشور چین هستند.

امواج راديويي از سمت بُرد فرستنده به سوي بُرد گيرنده ارسال شده و در بُرد گيرنده به درستي دريافت مي گردد، حال اگر تگ و يا برچسب که متصل به محصول می باشد در بين آنتن ها قرار گيرد بر موج خاصي که توسط فرستنده ساطع شده تاثير مي گذارد. اين تاثیر در امواج در آنتن گيرنده شناسايي شده و دستگاه وجود تگ را احساس مي کند.

شرایط صحیح نگهداری از دزدگیر فروشگاهی RF و AM
۱- خاموش کردن گیت در ساعات تعطیلی فروشگاه باعث استهلاک کمتر و طول عمر بیشتر گیت می گردد.
۲- در صورت داشتن سابقه قطع برق در منطقه، استفاده از محافظ برق الزامی است.
۳- به دلیل داشتن مشکلات شبکه توزیع برق ایران با قراردادن استابلایزر مناسب و مرغوب قبل از ورودی برق گیت (جهت از بین بردن نوسانات دائمی برق)، درصد احتمال آسیب به برد دزدگیر فروشگاه به صفر خواهد رسید.
۴- رعایت فاصله حداقل ۷۰ سانتی متر محصولات تگ دار فروشگاه از دزدگیر فروشگاهی RF و AM جهت پیشگیری از ایجاد بوق کاذب الزامی است.
۵- به دلیل تأثیرات شدید منابع نویز، هر نوع تغییر در سیم کشی یا نورپردازی در مجاورت گیت فروشگاه باید با مشورت و هماهنگی بخش فنی شرکت فروشنده دزدگیر فروشگاهی انجام گردد.