اهمیت گیت فروشگاهی در لوازم التحریر

گیت فروشگاهی لوازم التحریر

 

فروشگاه‌ های لوازم التحریر یکی از مشتری‌های همیشگی گیت فروشگاهی به شمار می‌روند. نصب گیت فروشگاهی برای صاحبان این فروشگاه‌ ها می‌بایست، همراه با توضیحات کافی و بیان نقاط قوت و ضعف تکنولوژی‌های مختلف باشد. مشتری باید نسبت به نقاط قوت و ضعف دستگاه‌ ها اطلاعات کافی داشته باشد تا سطح انتظارش از دستگاه عقلانی باشد و برخی ضعف هایی که مربوط به ماهیت گیت فروشگاهی می‌باشد، را به پای شرکت مجری ننویسد.

 

مشکل عمده در این فروشگاه‌ ها، اجناس ریزی است که الصاق لیبل ضد سرقت به آن‌ها اندکی دشوار می‌باشد و هم چنین لیبل برخی اجناس فلزی و یا دارای بسته بندی متالایز (بسته بندی‌هایی که در آن‌ها فلز به کار رفته است، همانند بسته بندی اکثر چیپس‌ها) جواب دهی مورد نظر مشتری را ندارد. در ادامه به بررسی هر سه تکنولوژی گیت فروشگاهی در فروشگاه‌های لوازم التحریر می‌پردازیم:

تکنولوژی EM همان گونه که در بخش های مختلف سایت بیان شده است، دارای قیمت بالا و گیرایی کلی اندک می‌باشد. تنها نقطه قوت این تکنولوژی در فروشگاه‌های لوازم التحریر، نازک بودن لیبل و حفظ گیرایی آن بر روی فلز و شبه فلز می‌باشد، با این حال ضعف کلی دستگاه و قیمت گیت فروشگاهی و خنثی کننده به اندازه ای است که این نقاط قوت اهمیت خود را از دست می‌دهند و با وجود همه این‌ها باید توجه داشت که تکنولوژی EM اساساً ضعیف می‌باشد و جواب دهی لیبل EM بر روی فلز یا غیر فلز، در مقایسه با جواب دهی لیبل RF یا AM بر روی غیر فلز کمتر می‌باشد.

تکنولوژی AM ابعاد لیبل ضد سرقت AM حدوداً یک سانتی متر در چهار سانتی متر بوده و ضخامت آن در حدود یک میلی متر می‌باشد. این ابعاد و گیرایی نسبتاً بهتر بر روی فلز (نسبت به تکنولوژی RF) محاسنی است که ممکن است صاحبان فروشگاه و حتی گاهاً شرکت مجری گیت دزدگیر فروشگاهی را برای تهیه آن ترغیب کند ولی با این حال بهتر است که پارامترهای دیگر نیز در نظر گرفته شود و صرفه اقتصادی این تکنولوژی در مقایسه با تکنولوژی‌های دیگر و به خصوص تکنولوژی RF نیز سنجیده شود.

تکنولوژی RF لیبل‌های دزدگیر RF بر روی فلزات و بسته بندی‌هایی که در آن‌ها فلز به کار رفته باشد، کارایی اندکی دارند و ابعادشان نیز معمولاً چهار سانتی متر در چهار سانتی متر بوده و ضخامت بسیار اندکی دارند. (همانند لیبل‌های کاغذی) با این حال نقاط قوت این لیبل‌ها، چسبندگی بسیار عالی و قیمت اندکشان می‌باشد.با توجه به ظواهر امر به نظر می‌رسد که سیستم AM برای فروشگاه لوازم التحریر مناسب باشد ولی توجه به استدلال های زیر خالی از لطف نیست.

اگرچه لیبل AM کوچک‌تر از لیبل RF می‌باشد ولی با این حال باز هم برای برخی از اجناس ریز مناسب نیست. درصد اقلامی که امکان الصاق لیبل AM به آن‌ها وجود دارد ولی امکان الصاق لیبل RF وجود ندارد، بسیار اندک می‌باشد.

لیبل RF اگرچه بر روی فلز و اجسام ریز کارایی ندارد ولی بر روی اقلامی همانند کتاب، دفتر و اقلامی همانند جامدادی‌های پلاستیکی و… کارایی بسیار خوبی دارد. درصد این اقلام در فروشگاه لوازم التحریر قابل توجه است. گیت فروشگاهی، بیشتر حالت بازدارندگی دارد و اکثر سارقان با دیدن این سیستم از سرقت صرف نظر می‌کنند. تجربه نشان داده است که صاحبان فروشگاهی که گیت فروشگاهی AM نصب کرده‌اند، پس از مدتی به دلیل هزینه بسیار بالای لیبل، تصمیم گرفته‌اند که الصاق لیبل را متوقف کنند و صرفاً از حالت بازدارندگی روانی استفاده کنند که البته پس از مدتی و روش شدن قضیه برای برخی سارقان حرفه‌ای، این ترفند هم کارایی خود را از دست می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *