تفاوت تگ و لیبل چیست؟

گیت-فروشگاهی
تاثیر تگ بر عملکرد دزدگیر فروشگاهی RF و AM
مرداد ۲۳, ۱۳۹۶
گیت فروشگاهی
محل قرارگیری گیت فروشگاهی
مرداد ۲۵, ۱۳۹۶
تگ-ولیبل-فروشگاهی

تگ-ولیبل-فروشگاهی

ليبل برچسب ظريفي است كه بر روي كالا چسبانده مي شود، ظرافت ليبل اين امكان را مي دهد كه بر روي اجسام مختلفي نصب و يا داخل محفظه كالا جاسازي شود اما به دليل ظرافت ساختاري داراي پاسخ دهي ضعيفي است كه استفاده از آن با دستگاه دوپايه (دارای دو آنتن) پيشنهاد مي گردد.

پاسخ دهي ليبل در مقايسه با تگ حدود ۶۰ درصد است اما همانطور كه گفته شد ليبل را مي توان روي برخي اشيا نصب نمود كه نمي توان تگ را براي محافظت از آن شيء استفاده كرد. براي مثال براي محافظت از عطر و ادكلن، نميتوان از تگ استفاده نمود اما ليبل را مي توان بر روي شيشه عطر چسباند.
ليبل داراي قيمت بسيار نازل تري نسبت به تگ است (حدود يك دهم قيمت تگ)، اما يك بار مصرف است و بايد هنگام فروش كالا توسط دستگاه غير فعال ساز (Deactivator) غير فعال گردد.
تگ جسم سختي است كه معمولا داراي دو قسمت بدنه و سوزن نگهدارنده است (يا بدنه و بند نگهدارنده) و به شكل بسيار محكم روي اجسام نصب مي شود و فقط توسط دستگاه مخصوص جداساز (Detacher) از كالا جدا مي شود (برعكس ليبل كه به دليل چسبي بودن قابل جدا شدن است) بنابراین امنیت تگ بیشتر است و همچنین بعد از فروش کالا می توان دوباره از تگ استفاده کرد (برعکس لیبل که پس از فروش غیر فعال می شود) .
تگ به دليل بزرگي و دقت بالاتر مدارات داخلي نسبت به ليبل پاسخ دهي بسيار بهتري دارد.
تگ به علت سختي، داراي طول عمر بسيار طولاني تري نسبت به ليبل مي باشد ، به شكلي كه مي تواند سال ها بدون مشكل كار كند.