تفاوت تگ و لیبل چیست؟

تگ-ولیبل-فروشگاهی

لیبل برچسب ظریفی است که بر روی کالا چسبانده می شود، ظرافت لیبل این امکان را می دهد که بر روی اجسام مختلفی نصب و یا داخل محفظه کالا جاسازی شود اما به دلیل ظرافت ساختاری دارای پاسخ دهی ضعیفی است که استفاده از آن با دستگاه دوپایه (دارای دو آنتن) پیشنهاد می گردد.

پاسخ دهی لیبل در مقایسه با تگ حدود ۶۰ درصد است اما همانطور که گفته شد لیبل را می توان روی برخی اشیا نصب نمود که نمی توان تگ را برای محافظت از آن شیء استفاده کرد. برای مثال برای محافظت از عطر و ادکلن، نمیتوان از تگ استفاده نمود اما لیبل را می توان بر روی شیشه عطر چسباند.
لیبل دارای قیمت بسیار نازل تری نسبت به تگ است (حدود یک دهم قیمت تگ)، اما یک بار مصرف است و باید هنگام فروش کالا توسط دستگاه غیر فعال ساز (Deactivator) غیر فعال گردد.
تگ جسم سختی است که معمولا دارای دو قسمت بدنه و سوزن نگهدارنده است (یا بدنه و بند نگهدارنده) و به شکل بسیار محکم روی اجسام نصب می شود و فقط توسط دستگاه مخصوص جداساز (Detacher) از کالا جدا می شود (برعکس لیبل که به دلیل چسبی بودن قابل جدا شدن است) بنابراین امنیت تگ بیشتر است و همچنین بعد از فروش کالا می توان دوباره از تگ استفاده کرد (برعکس لیبل که پس از فروش غیر فعال می شود) .
تگ به دلیل بزرگی و دقت بالاتر مدارات داخلی نسبت به لیبل پاسخ دهی بسیار بهتری دارد.
تگ به علت سختی، دارای طول عمر بسیار طولانی تری نسبت به لیبل می باشد ، به شکلی که می تواند سال ها بدون مشکل کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *